Víkendové výsledky 21.-22.5. 2011

24.05.2011 22:52

Benjamínci – Volno

Turnaj Sigma Olomouc A

Trenéři a pár hráčů ovšem tento turnaj nevynechalo a bylo se podívat, jak že to ta Sigma hraje…! Zápas s Lužicemi, který skončil 6:4 byl moc pěkný, ovšem my jim takové gólové hody nedovolíme!

Mladší žáci šokovali Želatovice !!!

FC ŽELATOVICE : FK SOKOL CHOMOUTOV  1:1(1:0)

Tentokrát jsme zavítali na hřiště vedoucího celku soutěže. Chlapci z Želatovic zatím neztratili ani bod. Kluky jsme nabádali ať do zápasu nejdou se sklopenýma hlavama, že to jsou  hráči ve stejném věku jako oni sami. A světe div se, ono to šlo. Celý mančaft se semkl a bojoval jeden za druhého. Soupeř podle místních nastoupil v plné sestavě, na rozdíl od předchozích utkání. Zápas byl vcelku velice vyrovnaný. Chlapci soustředěně bránili a soupeře k velkým příležitostem nepouštěli. Ba naopak my jsme si vypracovali několik slibných šancí, které jsme bohužel nedokázali využít. Když už to vypadalo, že se půjde do šaten po poločase za nerozhodného stavu, tak se přece jenom soupeř prosadil. Po malinkém zaváhání, jinak dobře hrajícího Nastoupila, se utočník hostů dostal do brejku a nezaváhal - 1:0. V přestávce jsme kluky uklidňovali. Hlavně ať nediskutují s rozhodčím, jak to dělá soupeř a věnují se svojí hře. Druhá půle přinesla strhující podívanou z obou stran. Domácí zřejmě měli strach o výsledek a uchýlili se k častým hláškám k rozhodčímu. Strach byl oprávněný. Po našem mírném tlaku v podobě několika rohů jsme se dočkali vyrovnání. Pan rozhodčí nepřehlédl faul ve vápně a my jsme zahrávali pokutový kop. Lukáš Rigo se nemýlil - 1:1. Čím dál nervóznější soupeř dělal chyby a my jsme měli ještě několik šancí je za ně potrestat. Nestalo se. Zápas skončil nečekanou , ale zaslouženou remízou.

Starší žáci dupou za svým cílem…

FC ŽELATOVICE : FK SOKOL CHOMOUTOV  0:3(0:2)

Naši borci přijeli potvrdit do Želatovic svou prozatimní čtvrtou příčku. Zápas začal řadou nepřesností z obou stran. Bylo to asi pažitem, který byl pokropený ranní rosou. Naši kluci se pomalu dostávali do tempa a začali častěji ohrožovat soupeřovu svatyni. Do vedení nás poslal Sázel po krásně kopnutém trestňáku z hranice velkého vápna. Z hráčů bylo vidět velké odhodlání toto utkání nepustit. Dokázali jsme soupeře přitlačit před jejich bránou. Po jednom takovém závaru vracel míč přes hlavu Revenko. Brankář soupeře zaváhal a balón zapadl do brány - 2:0. Do přestávky se už nic neudálo. V druhé půlce jsme již hru kontrolovali. Hýřili jsme aktivitou, která nám přinesla ještě jednu branku. Postaral se o ni Jirka Výmola. Opět zachyboval brankář a pro Jirku nebyl problém dorazit míč do odkryté brány. V pohodovém tempu jsme si dokráčeli pro velice ceněné tři body.

Dorosti pokračují dále ve svém matném tažení

Opakované utkání:

TJ SOKOL VELKÝ TÝNEC : FK SOKOL CHOMOUTOV  :  7:1

SK BĚLKOVICE-LAŠŤANY : FK SOKOL CHOMOUTOV  :  2:0(1:0)

Připravujeme…

Zápas mužů v Babicích aneb v hlavní roli sudí Vodička

TJ SOKOL BABICE : FK SOKOL CHOMOUTOV  2:0(0:0)

V dusném sobotním odpoledni jeli muži Chomoutova odehrát venkovní utkání na hřiště zachraňujících se Babic. Trenér Pavlas musel před tímto duelem řešit, jak nahradit 2 opory z posledních 4 podařených zápasů. Od posledního utkání proti Chválkovicím usedl na marodku K. Eliáš a díky pracovním povinnostem nejlepší jarní střelec Luba Sedlář. O první rozruch před brankou domácích se postaral Tepera, který se však šance zalekl a neproměnil. O dvě minuty později po rohovém kopu domácích odkopává do bezpečí Masař. Ve dvanácté minutě se po střele domácích předvedl brankář Ovísek. Po čtvrt hodině hry domácí maří zatím svou největší šanci. Domácí záložník bez větších problémů obchází několik našich hráčů až se dostane na dostřel branky, kde chomoutovské opět skvělým zákrokem zachraňuje Ovísek. V osmnácté minutě vidí ,,první´´ žlutou kartu hostující Masař. Následný přímý kop končí pouze ve zdi. Ve 23. minutě promarnil na druhé straně šanci Kubíček. Z následného protiútoku domácích končí míč jen velmi těsně vedle tyčky branky hostů. O minutu později přichází se začátkem svého představení rozhodčí Vodička, když po faulu na Teperu uděluje domácímu hráči žlutou za řečnění. V 26. minutě vyslal P. Sedlář do šance Pavlíka, ten však neproměňuje a stále tam čeká na první gól v dresu Chomoutova. O čtyři minuty později po příhře Pavlíka střílí Tepera, ale brankář Babic míč chytá. Po výkopu brankáře chomoutovská obrana zapomíná na babický hrot. Ten utíká sám na Ovíska, který v souboji jeden na jednoho zázračně chytá. V 34. přichází opět na scénu žlutý kartónek v rukou Vodičky pro domácího hráče za popotažení dresu Michala Popelky. V 43. minutě žlutá pro hráče Babic za protesty. O dvě minuty později vidí žlutou hostující Pirkl za faul. Z poslední šance a rohového kopu domácí neskórovali a tak se do kabin odcházelo za stavu 0:0. Do druhé půle místo Teperu nastupuje Krampol.  První šanci druhé pětačtyřicetiminutovky z přímého kopu zahazují domácí. Na druhé straně po sólu a přihrávce Popelky nepřesně střílí P. Sedlář. V 54. minutě opět žlutá karta pro Miru Trefila za faul. V 60. minutě žlutá karta za faul pro P. Sedláře. V 65. minutě konečně gól, ovšem v naší sítí. Po střele Ovísek pouze vyráží k nohám domácího hráče, který doráží do odkryté branky – 1:0. V 67. minutě opět žlutá pro domácí. V 72. minutě Ondra Krampol podcenil souboj ve středu pole, domácí hráč si nikým neatakovaný posunul míč před šestnáctku a střelou k tyči nedává Ovískovi šanci – 2:0. V 78. minutě již nemůže vydržet výroky rozhodčího trenér Pavlas a tak sudímu dává najevo, co si o jeho řízení utkání myslí! Pan rozhodčí Vodička však dělá z celé situace nepochopitelnou tragédii, vykazuje Pavlase do území jemu dovolené u střídačky (které ovšem v Babicích nemají) a při domlouvání oponentovi si dokonce bere na pomoc hlavního pořadatele, který má celý konflikt vyřešit vyvedením našeho trenéra mimo areál. Během konfliktu, aby to nebylo divné, vidí žlutou kartu Jirka Bubeníček za protesty. V závěru střetu se chomoutovským nabízela možnost korigovat výsledek, kterou však nevyužívají a zápas s aspirantem na sestup tak končí porážkou 2:0. Nutno dodat, že při počtu udělených karet se může zdát, že byla hra z obou stran až příliš brutální a nedisciplinovaná. Opak je pravdou a jediné co bylo brutální, tak ne zcela přesný pan rozhodčí. Svým neustálím kouskováním hry a nesmyslným posuzováním některých zákroků znechucoval celý zápas jak hráčům, tak fanouškům, kteří tento zápas přišli a nebo přijeli zhlédnout. Většina z nás si při zjištění losu sudích k tomuto utkání vzpomněli na první kolo a náš venkovní zápas v N.Hradečné, kde nás tento rozhodčí nechutně zařezal a bylo jen s podivem, že díky jeho kartoniádě tam náš tým dohrál v povoleném počtu. Prohra 4:0, nespočet žlutých, 2 červené karty a přátelské vztahy s tamějšími domorodci – To jest výsledek rozhodčích ze srpna! Budeme jen rádi, když se s tímto rozhodčím potkáme na hřišti co nejméně!

Rozhodčí: VODIČKA, Navrátil Miroslav, Ehrenberger

Branky: 65´ Pešata, 72´ Dvořáček

Žluté karty: Domácí: 25´, 34´, 43´, 67´ - Hosté: 18´Masař, 45´ Pirkl, 54´ Trfil, 60´ Sedlář P., 80´ Bubeníček

Sestava Chomoutova: Ovísek – Sedlář P., Vychodil, Masař, Stejskal – Trefil, Pirkl, Pavlík, Popelka ( 66´ Bubeníček )Kubíček, Tempera (46´ Kramol)

Trenér: Pavlas P.

Vedoucí mužstva: Kubíček J.