Víkendové výsledky 4.-5.6. 2011

08.06.2011 21:15

Benjamínci zlepšili výkon z posledního turnaje

Chomoutovští benjamínci zavítali v nedělním dopoledni na půdu Tršic. Volno pro tento turnaj měli chlapci Lužic a my proto cítili velkou šanci turnaj tady vyhrát. Velkou příležitost jsme vycítili po příjezdu největšího konkurenta Sigmy Olomouc, kteří přijeli k tomuto dopoledni značně oslabeni. V podání Sigmy přijeli kluci ročníku 2002. Věk však v podání olomoucké Sigmy není rozhodující. Chlapci se tu učí úplně jiným věcem a v počtu dětí a trenérů hrát fotbal jsou nepřekonatelní! Mají to zkrátka pod kontrolou. My však první zápas nastupujeme proti Litovli, která tímto turnajem končí. Zápas je vyrovnaný, ovšem brzy nás do prohry 1:0 posílá chyba nekoncentrovaného brankáře. To je díky pramálu šancí v prvním poločase vše. Během krátké poločasové přestávky je hráčům vytknut jejich pomalí pohyb a nezájem o hru. To však po nástupu do druhé půle neplatí a naši kluci předvedou totální zaskočení soupeře. Neuběhli ani čtyři minuty a našim borcům se podařilo otočit výsledek na 2:1. To by ovšem nebyl zápas s Litovlí, abychom se nerozešli smírně! Soupeř během druhé půle srovnává a náš tradiční tlak nepřináší ovoce. Druhý zápas s domácími Tršicemi vypouštíme a bereme toto utkání jako přípravu na Sigmu. V utkání dochází k úplné proměně kádru. Třeba na postu gólmana dochází ke změně. V obraně a útoku také. Celý tým si projde obměnou, ale tah se vyplácí a vítězíme 3:2. Posední Sigma nás trápila, ale přes její ani naše úsilí se ani jednomu nedaří zvítězit a tak utkání končí jako to první s Litovlí 2:2. V tomto utkání jsme opět využili změn a do branky se podíval Jirka Malíšek, který si počínal bravurně! Snad brankářská jednička pro příští ročník mladších žáků. Uvidíme po posledním turnaji ve Šternberku, který hodně napoví. Všechny výsledky a tabulky na :

Mladší žáci vyhráli přestřelku v Náměšti

SK NÁMĚŠŤ NA HANÉ : FK SOKOL CHOMOUTOV   5:9(2:6)

K poslednímu zápasu na venkovním hřišti jsme jeli do Náměště. Zápas se hrál v tropickém vedru, ale kluci se s tím poprali skvěle. Celý zápas jsme měli hru pod kontrolou. Po první půlce jsme vedli 6:2. V druhém poločase jsme malinko polevili, hlavně hru dozadu. Sice jsme dali ještě tři branky, ale také jsme tři góly dostali a to je pro naši obranu špatná vizitka. Ztrátu koncentrace ale v takovém zápase můžeme omluvit. Zvláště když jsme byli daleko lepší než soupeř.

Branky: Vybíral 3, Výmola R. 2, Beránek, Rigo L., Kučera, Jančík

Starší žáci mají formu i štěstí

SK NÁMĚŠŤ NA HANÉ : FK SOKOL CHOMOUTOV   2:5(1:1)

V pro nás velice důležitém utkání, jsme nabádali hráče hlavně nepodcenit soupeře. Naše slova byla ale ze začátku k ničemu. V prvních deseti minutách jsme zapomněli že se na hřišti běhá a hraje s míčem. Míč nám překážel a nedokázali jsme si dát pořádnou přihrávku. Soupeř toho samozřejmě využil a dostal se do vedení. Naštěstí to opravdu trvalo jenom deset minut. Po menších přesunech v sestavě jsme se probudili a začali soupeře přehrávat. Vraťa Švach ukázal jak má být útocník důrazný před brankou a vyrovnal - 1:1.V dalších minutách jsme sice ovládli hru,ale nedostatečným pohybem a důrazem jsme se sami připravovali o šanci dostat se do vedení. V šatně jsme si to malinko vyříkali. Do druhé půle jsme chtěli vlítnout, protože kdybychom vedli hráli bychom víc v klidu. Jenomže opak byl pravdou. Soupeř využil naší špatné rozehrávky na půlce a po rychlém brejku šel opět do vedení - 2:1. Na chlapcích byla vidět velká rozmrzelost. Ta opadla o chvíli později. Roman Sázel pěknou střelou z vápna srovnal - 2:2. O pár minut později jsme konečně šli do vedení my. Šťastným střelcem se stal Dan Revenko - 2:3. Najednou jako kdyby nám narostla křídla. Naši borci ovládli zápas a najednou jsme měli hned několik gólových šancí. Jednu dokázal využít Martin Beránek - 2:4. Skóre se měnilo ještě jednou. To korunoval svůj slušný výkon Jakub Hrabálek utěšenou střelou pod víko - 2:5. Ta rána musela být slyšet snad všude. Ten balvan byl opravdu velký. Ale ten nejdůležitější nás teprve čeká doma v posledním zápase sezóny. Tímto Vás zvu na skvělou fotbalovou podívanou v podání žáků. Doufám že s dobrým koncem.

Dorost chytnul bůra v Dubě

TJ SOKOL DUB NAD MORAVOU : FK SOKOL CHOMOUTOV   5:0(4:0)

Připravujeme…

Poslední výjezd sezóny skončil fiaskem

TJ SOKOL STŘELICE : FK SOKOL CHOMOUTOV   2:0(2:0) - Nedohráno

Předposlední utkání přijeli chomoutovští muži odehrát na půdu Sokola Střelice, kde nás čekal další záchranářský souboj. Před Střelicemi jsme měli čtyřbodový náskok v tabulce a tak nám stačilo utkání neprohrát. Zisk bodu by nás definitivně zachránil v II. třídě a následný domácí zápas s Újezdem by se odehrál z jistým klidem. Do nedělního zápasu vstupujeme s obavami, jak se povede hlavně sudím. Čekali jsme, že se sem tam ve hře objeví nějaké to přimhouřené oko pro domácí, ovšem to co přišlo, nikdo z nás nečekal. Byli jsme svědky ukázkového zářezu. Vždy se počítá, že to sudí provede tak, aby to na oko tak hrozně nepůsobilo. Ovšem pan sudí se s tím v neděli nemazal a my se nestačili divit. Díky tomu se hra Střelic bez překážek a bez práce v poklidu kutálela z kopce, kdežto naše hra měla před sebou nekončící strmí svah, který jde jen těžko zdolat. Potom si říkáte, proč ten fotbal vlastně hrát. Na našich hráčích byla vidět chuť do hry, která se z kontroverzními verdikty vytrácela a v takovém zápase pak vše ztrácí smysl. Pojďme ale k utkání samotnému, které moc fotbalových momentů nenabídlo. Hned první vážnější šance domácích končí po zaváhání naší obrany v 10. minutě za Ovískovími zády - 1:0. Za deset minut domácí zvyšují na 2:0 po akci z pravé strany střelu Ovísek vyrazil, ovšem po neodkopnutí míče našimi obránci na dorážku ze skrumáže už nemá. Dva góly v naší síti uklidňují jak domácí celek, tak rozhodčího. Fauly na nás se pískají pouze kolem půlící čáry. Jakmile se dostáváme na dostřel střelické svatyně, jsou pískané naše fauly, ovšem fauly na nás rozhodčí nevidí. Toto dokonce po jednom penaltovém faulu na nás sám sudí prohlásil: ,, Já jsem to neviděl´´ ! Tak zhruba hodnotit první poločas. Chomoutovští se během pauzy uklidní, hází vše za hlavu a do druhého poločasu nastupují s tím, že to prostě ještě zkusí. Ovšem proti byl sudí a v 55. minutě zřejmě opět nevidí evidentní obouruké stažení Lubu Sedláře ve vápně. V 63. minutě nasazují rozhodčí korunu svému dnešnímu výkonu. Jirka Bubeníček si mezi obránci naběhne na vysoký centr z půlky hřiště a ze šestnáctky prostřeluje vzduchem plachtícího brankáře domácích. Pomezní však drží svůj praporek na špičkách proklatě vysoko - OFSAJD! Frustrace a zmar v našich řadách by se dal krájet. O deset minut později při našem útoku je v souboji o míč držen za nohu opět Jirka Bubeníček. O dva metry vedle stojící sudí nepovažuje toto bránění ve hře za faul. Když domácí hráč Jirkovi nohu pustí, schytává na oplátku kopanec. To však sudí neváhá a tahá bez přemýšlení pro Jirku červenou kartu. Přemýšlet však měl, protože po tomto incidentu končí na zemi. Hříšník se slovy : ,, co děláš ´´ strká hlavního arbitra do ramene a ten se teatrálně kácí na trávník. Minutku si poleží, zavolá si své čárové asistenty, ukončí zápas a mizí v kabině. Zápas tak byl předčasně ukončen, díky tomuto zbytečnému incidentu, jak ze strany rozhodčího, který mohl celou situaci klidně posoudil kartou žlutou, tak ze strany našeho hráče, který by měl udržet své chování v rámci pravidel. Rozhodčí však měl dvojí metr a to jak víme do fotbalu nepatří. Teď budeme čekat na čtvrteční zasedání disciplinární komise a jejich rozhodnutí.

Rozhodčí: Augustin, Dorušák Petr, Kašík Tomáš

Branky: pouze domácí: 10´ Vrzal, 19´ Walter

Žluté karty: Grézl, Vrzal - Krampol, Pavlík

Červené karty: 0 : Bubeníček

Sestava Chomoutova: Ovísek – Sedlář P., Vychodil, Masař, Ptačník – Trefil, Pirkl, Krampol(46´ Bubeníček), Pavlík(46´ Kubíček) - Popelka, Sedlář L.

Trenér: Petr Pavlas

Vedoucí mužstva: Jaroslav Kubíček