Víkendové výsledky 30.4.-1.5. 2011

03.05.2011 20:09

Benjamínci si nejlepší výkon schovali až na poslední turnaj

K poslednímu turnaji seriálu 7+1 přijíždíme odehrát svá utkání na hřiště outsidera skupiny Sigmy Lutín. Po příchodu do areálu jsme pořadateli upozorněni, že bude potřeba plavecké výzbroje. To hned po vkročení na hrací plochu pochopíme a zjišťujeme, že je celé hřiště pod vodou. Nicméně po rozhodnutí sudího Ženožičky je hrací plocha způsobilá k odehrání turnaje. Nenamítáme a rozhodnutí bereme jako zkoušku pro všechna zúčastněná družstva. Jako první si domácí vybírají losem naše družstvo. V zápase bylo poznat, že obě mužstva se ještě s takovým terénem nepotkala. Přes tento handicap se jako první dokážeme s nepřízní hrací plochy vyrovnat a ujímáme se vedení. To nám však nevydrží dlouho a po nedorozumění obrany s brankářem přichází šok v podobě vyrovnání. Do druhé půle kluci naskočili v nevídaném tempu. Jak tomu bývalo zvykem, při minulích zápasech s Lutínem, tak druhý gól v jejích sítí vždy znamenal prolomení zápasu v náš prospěch. Utkání končí výsledkem 5:1 pro naše barvy. K již tradičním střelcům Adrianu Revenkovi(2) a Martinovi Palinkovi(2) se připojil sváteční střelec Jirka Uvízl. Pro zbývající dvě utkání turnaje potřebujeme získat zkušenost a kvalitu do hřiště a proto volíme výměnu brankáře Kuby Zedníčka za hráče z pole Matrina Šamua. Druhý soupeř Štěpánov si také brousil zuby na prvenství v celkové tabulce a tak následující zápas sliboval velký a vyrovnaný boj. Zápas se však díky naší kombinační, přesné a účinné hře zvrhává v naši exhibici. Nejkrásnější půlhodinku jara kluci předvedli v boji o první místo v celkové tabulce vysokým vítězstvím 7:0. O náš brankostroj se postarali Martin Palinek(3), Adrian Revenko(2) a dnes skvěle bojující Jirka Uvízl(2). Tyto 3 body nám zajišťovali jistotu prvního místa v celkové tabulce, avšak kluci měli chuť a chtěli dnes plný počet bodů. S tímto cílem také nastoupili k poslednímu zápasu s Litovlí. Od úvodního hvizdu byla hra vyrovnaná a bylo na hráčích Litovle vidět, že nám nic zadarmo nedají. Po pár šancích soupeře díky zmatkům v obraně přebíráme otěže a ujímáme se kontroly nad utkáním. V tom však sudí končí první poločas. Do toho druhého naši chlapci vyběhnou o poznání lépe, než do toho prvního. Kombinační hrou nutíme soupeře chybovat a vytváříme si vyložené šance. Kuba Zedníček zkouší ohrozit branku střelou z dálky, která za zády brankáře sice skončí po jeho špatném zákroku, ale nemá dostatečnou razanci a gólman soupeře na brankové čáře míč zastavuje. Při dobývání soupeřovy svatyně zapomínáme na zadní vrátka a tak se po obrovské šanci Litovle vyznamená také náš brankář Martin Šamu. Přes ojedinělé brejky Litovle jsme jasně lepší avšak bez gólové odměny. Když nevyjde ani nejkrásnější moment turnaje, kdy se Kuba Zedníček bez zábran zavěsí do vzduchu pro vysoký balón a vystřihne parádní nůžky umístěné přesně k tyči, kde s obtížemi obránci odvracejí na roh, končí rozhodčí tento krásný zápas za stavu 0:0. Nutno doplnit že nás Martin Šamu v bráně během druhé půle zachránil ještě dvakrát. Díky lepšímu skóre turnaj v Lutíně vyhráváme a kluci si užívají bahenní koupel společným skluzem po břiše. Konečnou tabulku a výsledky najdete na:

Mladší žáci poprvé na jaře zaváhali

FK SOKOL CHOMOUTOV : FK JESENÍK   3:3(1:1)

V deštivém dopoledni k nám zavítal těžký soupeř z Jeseníku. Do sestavy se nám vrátil Beránek, ale vypadla z ní naše brankařská opora Jakub Čtvrtlík. Ve vyrovnaném utkání se do vedení dostal soupeř. Naši chlapci ale tentokrát bojovali jako lvi a dočkali  se zaslouženého srovnání. Po brance jsme si vytvořili mírný tlak, který jsme bohužel nedokázali proměnit. Druhá půle byla totožná s tou první. Soupeř se dostal do vedení, ale kluci dokázali vždy odpovědět. Myslím že remíza tomuto utkání slušela. Oběma týmům patří velké uznání za předvedenou hru.

Branky domácích: Vybíral Tomáš,

Jančík Dominik

Beránek Martin

Starší žáci rozdrtili Jeseník

FK SOKOL CHOMOUTOV : FK JESENÍK   6:1(3:1)

Na těžce podmáčeném hřišti jsme čekali těžký boj. Začátek nám přinesl hned gólovou radost. Z našeho druhého útoku se trefil Dominik Zapletal. Dlouho jsme se ale radovat nemohli. Soupeř byl kvalitní, svými útoky nám pořádně zátápěl a po jednom takovém výpadu srovnal. Do vedení nás dostal Jakub Hrabálek, když na něho byla odpískána sporná penalta, kterou sám proměnil. V závěru poločasu jsme se prosadili ještě jednou. Po rohovém kopu, hlavou opět zakončoval Hrabálek. Prozatimní výsledek 3:1 nám do druhé půle dával velkou naději zisku tří bodů. V druhém poločase se nám nedařila kombinace a z  našich nepřesností těžil soupeř. Nebezpečné útoky se střídaly a jenom díky skvělým zákrokům Tondy Nykla jsme udrželi náskok. Po těžkých minutách jsme se dostali konečně i my před soupeřovu branku a Roman Sázel zvýšil na 4:1. Čtvrtá branka vzala soupeři všechny naděje a od té chvíle bylo na hřišti vidět více naše kluky. Brankou Vrati Švacha jsme se dostali do vedení pět jedna a na konečných 6:1 upravil Marek Ondrejka.

Dorosti na jaře stále tápou

FK SOKOL CHOMOUTOV : FK PŘÁSLAVICE   0:2(0:0)

Po nástupu Přáslavických hráčů se všichni na hřišti Chomoutova zhrozili co to je za obry. Ale naši dorosti se nezalekli a hned po úvodním hvizdu začali výborně napadat a snažili se co nejrychleji přistupovat k hráčům. To se později přestalo hostům líbit a začali dělat zbytečně, někdy až ošklivé fauly. Po jednom z těchto faulů musel vystřídat Vraťa Švach. Fauly se začaly objevovat na obou stranách, ale to k fotbalu patří. Pojďme taky k nějakým šancím. V prvním poločase stojí za zmínku asi jenom vynikající zákrok domácího gólmana, který reflexivně vytáhl střelu na rohový kop. Jinak za první poločas asi nebylo žádné jiné ohrožení, až na nějaké malé šance, do kterých se postupně dostávali i domácí. Do šaten se tedy šlo bez branek. Do druhého poločasu se opět pustili oba týmy s velkou chutí, a to že jsou na tom v tabulce Přáslavice lépe, nebylo vůbec znát. První gól se stejně podařilo vstřelit Přáslavicím, když si míč brankář smolně hodil za svá záda. Později musel domácí golman vystřídat, protože si v prvním poločase obrátil prsty a to mu neumožnilo pokračovat v zápase. Do brány šel tedy jeden z hráčů, který normálně chytá za starší žáky. Nejprve se vyznamenal vynikajícím zákrokem, když na něj šel osamocený hráč Přáslavic. Později však začalo být znát to, že dlouho nestál v bráně a po pár chybách se podařilo hostům dát ještě jednu branku. Nakonec ale myslím, že Chomoutov předvedl velice dobrý výkon, akorát škoda těch smolných branek, které dostali.

Muži Chomoutova z Lužicemi pouze remizovali

FK SOKOL CHOMOUTOV : FC LUŽICE   0:0

Před výkopem tohoto utkání nám na hrací plochu rozhodčí přinášejí déšť. Už tak dost podmáčený trávník snášel další nadílku vláhy a ještě ho čekal poslední ze čtyř domácích utkání. Do zápasu lépe vstoupili favorizovaní hosté z Lužic. Ve 3. minutě všem domácím fanouškům zatrnulo, když se za Ovískovími zády rozezvonila tyč a z následné dorážky obránci z obtížemi odvracejí na roh. Domácí se nemohli s tlaku hostů vymanit a raději volí dlouhé odkopy. V 7. minutě mají hosté výhodu rozehrávky přímeho kopu, který však Ovísek chytá. Po deseti minutách hry se konečně domácím podaří eliminovat převahu hostů a zlepšením hry ve středu pole se také dostávájí k rozehrávce standartní situace, ze které však užitek nepřichází. Po čtvrt hodině hry vidí první žlutou kartu utkání Luba Sedlář za oplácení. Hraje se vyrovnané utkání,  které sem tam nabídne zajímavé momenty. Po jednom z rohů se k hlavičce dostává Marťa Kubíček, míč míři k tyčce, kde ho připravený obránce odvrací na další roh. Po třiceti minutách zápasu přichází zatím největší šance domácích. Nikým nekrytý Ondra Krampol dostává přihrávku a z dvacetipěti metrů střílí nechytatelnou ránu která se odráží od břevna k volnému Lubovi Sedlářovi. Ten ze šestnactky zakončuje těsně vedle vzdálenější tyče. Po těchto šancích hra opět spadá to průměru a tak rozhodčí končí poločas přesně po vypršení pětačtyřiceti minut, kvůli opět sílícímu dešti. Ve druhém poločase se hned v úvodu předvedou Popelka s Kubíčkem při rezahrávce přímých kopů, ovšem ani jeden nenacházejí cíl. Od šedesáté minuty začíná soupeřům z Lužic docházet síly a domácí dostávají chuť z výsledkem něco provést. Po faulu hostující obrany, který byl oceněn žlutou kartou, kope přímý kop ze sedmnácti metrů Peťa Sedlář, ale vysoko přestřeluje hostující svatyni. O deset minut později, podobně z třiceti metrů centruje Eliáš. Deset minut před koncem střídá domácí trenér Pavlas Jirku Bubeníčka za rychlého mladíka Michala Teperu. V 85. minutě se mezi dvěma obránci protancoval Luba Sedlář, ale ztroskotal na hostujícím brankáři. Minutu před koncem střílí stejný hráč křižnou střelou ze šestnácti metrů na vzdálenější tyč, kde chybí Popelkovi 2 kroky k dorážce do prázdné brány. Ve třetí minutě nastaveného času, se ještě Kuba Masař po kličce pokouší vystřelit, ale míří mimo. Po následném odkopu od brány končí rozhodčí toto bezbrankové utkání. Domácí můžou mrzet zahozené šance a především neproměňování standartních situací.

Branky: bez branek

Sestava Chomoutova: Ovísek – Sedlář P., Vychodil, Eliáš, Masař – Sedlář L., Trefil, Krampol, Popelka – Kubíček, Bubeníček( 77´ Tepera)