Nabitý program krajské soutěže žáků

07.05.2011 20:17

Mladší žáci v Hrabičíně uspěli

V předehrávaném utkání jsme jeli do Hrabišína. Protože se utkání hrálo ve středu, museli jsme oželet úcast tří kluků, kteří se museli věnovat školním aktivitám.  Sáhli jsme proto do řad benjamínků. Tímto bych jim chtěl poděkovat a zároveň pochválit za jejich výkon (Palinek,Revenco,Boyko,Mališek). Chlapci z Hrabišína od podzimu trošku více povyrostli, no jo horský vzdoušek dělá divy. Naši kluci v prvním poločase nehráli vůbec kolektivně a tím se soupeř dostával do nebezpečných šancí. Zejména ze standartek. Přesto jsme šli první do vedení my. Martin Beránek dalekonosnou střelou pod víko otevřel skóre. Do puntíku přesně ho zkopíroval Kuba Čtvrtník a vedli jsme dva nula. Po velké hrubce v obraně dokázal soupeř ještě do přestávky snížit. Po přestávce se naše hra viditelně zlepšila. Ovšem paradox byl ten, že soupeř po rohovém kopu vyrovnal a dokonce o chvíli později už vedl. Kluky to, ale nepoložilo. Stejně jako soupeř jsme dokázali po rohovém kopu vyrovnat. Střelcem vyrovnávací branky byl opět Čtvrtlík. Po dalším rohovém kopu jsme už zase vedli a štastným střelcem se stal jeden z benjamínků Adrian Revenco. Chlapci se uklidnili a od té chvíle jsme byli už lepším týmem. Soupeř sice ještě snížil, ale Beránek krásnou přihrávkou vyzval dalšího benjamínka (Martina Palinka) ke skórování. Divokou přestřelku jsme vyhráli 6:4.

Starší žáci remizovali díky vlastní špatné produktivitě

Tento zápas byl  trošku odlišný od zápasů které jsme na jaře odehráli. Naši borci se nedokázali v prvním poločase vyrovnat s agresivním stylem hry soupeře. Soubojům jsme se vyhýbali a tím dávali soupeři prostor pro jejich hru. Naše obrana taky nepůsobila přesvědčivým dojmem. Naše chyby by jiný soupeř okamžitě trestal. Naštěstí se dnes tak nestalo. Druhý poločas přinesl mírné zlepšení, ale pořád to nebylo ono. Vypracovali jsme si územní převahu, ale pořád bez větší šance. Nakopl nás až vedoucí gól soupeře. Po inkasované brance jsme se do soupeře zakousli, což vedlo k brzkému srovnání. Roman Sázel zpoza šestnáctky napřáhl a zavěsil pod víko. Další šance nedaly na sebe dlouho čekat. Do jedné se probil Vraťa Švach,ale netrefil. V největší šanci se po nádherné přihrávce Zapletala ocitl Sázel, ale o centimetry nedal. Ještě jednou jsme se drali do velké šance, ale tentokrát Dominik Zapletal místo přihrávky volil střelu, kterou brankář s přehledem lapil. Tentokrát si ale myslím že vzhledem k výkonu jsme spíše získali než ztratili.